O NAS

Od 1978 roku jesteśmy dynamicznie rozwijającą się firmą. Początkowo było to przedsiębiorstwo jednoosobowe, z biegiem czasu przekształcone w spółkę rodzinną. Zajmujemy się kompleksową obróbką kamienia, który importujemy z całego świata, co pozwala nam zaproponować Państwu szeroką gamę usług i produktów wraz z montażem. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie i z dużym zaangażowaniem. Ponadto trzydziestoletnie doświadczenie w branży wspierane wciąż udoskonalanym najnowszej generacji parkiem maszynowym gwarantuje Państwu wysokiej jakości usługi oraz profesjonalna obsługę. Co więcej firma opiera się na wysoko wykwalifikowanej kadrze, podnoszącej stale swoje kwalifikacje.

 

W naszej ofercie znajdą Państwo:
  • płyty surowe i polerowane,
  • nagrobki i grobowce,
  • parapety,
  • blaty łazienkowe,
  • blaty kuchenne,
  • blaty do urządzeń chłodniczych
  • schody,
  • posadzka,
  • kominki,
  • inne indywidualne zlecenia

 

 

Początki działalności firmy należy datować na 1979 r., kiedy to jeden z obecnych wspólników – Edward Kaim – założył zakład Betoniarsko – Nagrobkowy w garażu domu jednorodzinnego. Zakład zajmował się produkcją i montażem nagrobków, parapetów oraz schodów z lastryko. Wraz z rozwojem rynku i zwiększającym się zainteresowaniem klientów wyrobami wysokiej jakości firma uruchomiła produkcję własnych wyrobów granitowych z wykorzystaniem sprowadzanego półproduktu w postaci płyty granitowej. Od tego momentu wyroby granitowe zaczęły stanowić większą część oferty.

W związku z rozwojem firmy właściciele zaczęli zdobywać wiedzę o funkcjonowaniu światowego rynku kamieniarskiego oraz nawiązywać coraz liczniejsze kontakty międzynarodowe. Na targach w Wałbrzychu, Wrocławiu oraz Weronie nawiązano pierwsze międzynarodowe kontrakty handlowe, dzięki czemu możliwy stał się dostęp do różnorodnych materiałów z całego świata w konkurencyjnych cenach. Kontakty międzynarodowe umożliwiły również pogłębianie wiedzy i doświadczenia, a także podglądanie najnowszych rozwiązań technologicznych. Wielokrotne wizyty w zakładach kamieniarskich na terenie Włoch – słynnych z tradycji kamieniarstwa – poszerzyły wiedzę o najnowocześniejszych technologiach obróbki kamienia.

Obecnie w systematycznie unowocześnianej firmie Granit-Pol, produkty wytwarzane są z wykorzystaniem najnowocześniejszych linii technologicznych, takich marek jak Commandulli, czy GMM. Linie produkcyjne, w przeważającej części, są wyposażone w sterowanie numeryczne, gwarantujące precyzję wykonania i najwyższą jakość.

 

↑ ↑